Сенсорне обладнання
На сьогоднішній день існує декілька поширених способів використання сенсорних терміналів і моніторів на складі.
Спочатку поговоримо про перший, достатньо звичний. Часто власники складів заміняють звичайний комп'ютер сенсорним обладнанням. Одразу ж постає питання – для чого? І чи дійсно вони в цьому випадку будуть у виграші? Завалося б, нема нічого простішого, ніж придбати звичайний ПК, який можна легко відремонтувати, якщо в процесі експлуатації на складі виникне несправність.
Одначе практика показує, що власники складів, які замінили на своїх підприємствах звичайні ПК на сенсорны моноблоки, виявляються кмітливішими за конкурентів – адже це дозволяє досить непогано оптимізувати витрати. Суть полягає в екстремальних умовах, з якими доводиться стикатися складському обладнанню. На будь-якому складі присутні всюдисущі пил і бруд, а іноді в дуже великих об'ємах. На жаль, позбавитися від них практично нереально, а потрапляючи всередину комп'ютера, вони стають причиною численних несправностей і суттєво скорочують термін його безвідмовної роботи.
Виробники сенсорних терміналів заздалегідь розуміють, що їхнім пристроям доведеться стикатися з підвищеними навантаженнями: адже вони можуть опинитися не лише на складі, але і, наприклад, в гіпермаркеті з великою кількістю покупців. Тому зазвичай вони проводять численні тестування своїх сенсорних систем. Піддають їх підвищеним навантаженням, перевіряють на температурні максимуми і мінімуми, аналізують пило-, брудо- і вологостійкість, здатність протистояти електростатичним розрядам, стрибки напруги. Тому такому обладнанню надається високий клас захисту. При виборі пристрою обов'язково рекомендуємо звернути увагу на результати тестів.
Сенсорне обладнання на складі завдяки високому класу захисту вирізняється більшою довговічністю. Якщо середній комп'ютер може використовуватися 3-5 років, то термін експлуатації моноблоків зростає до 7 років. При цьому вартість звичайного комп'ютера і сенсорного термінала є приблизно однаковими.
Суттєвою для будь-якого підприємства є також інша вигідна відмінність моноблоків від звичайного ПК: до нього можна підключити різноманітні сканери штрих-кодів. Деякі зчитувачі мають специфічні роз'єми, портів під які звичайний ПК не має: наприклад, COM, USB з живленням 12 чи 24 В. Однак виробники сенсорних систем заздалегідь знають, що цим пристроям доведеться комунікувати з таким нестандартним обладнанням і включають до комплектації такі порти. Важливий «секрет» вибору терминалу – надати перевагу модифікаціям, які мають велику кількість портів для підключення різних пристроїв.
Другий, цікавіший спосіб використання сенсорного моноблока на складі — це використання його в якості інформаційного кіоска. Треба для початку розібратися, що таке інформаційний кіоск. Це інтреактивний автоматизований термінал обслуговування, залучений до єдиної інформаційної мережі підприємств, з вбудованим сканером штрих-кодів. Він дозволяє користувачу перевірити ціну на товар та отримати додаткову інформацію про його споживчі властивості. Для цього достатньо піднести до вікна сканера інформаційного кіоска етикетку із штрихованим кодом товару. Для складу інформаційний кіоск є своєрідною інформаційною довідковою, яка дозволяє працівникам оперативно знайти той чи інший товар або отримати інформацію про нього.
Проте існує проблема достатньо високої вартості цього обладнання, що заважає його широкому використанню на складах. Доступні за ціною інформаційні кіоски частіше за все мають тільки функції прайс-чекера, дозволяючи користувачу дізнатися лише вартість товару. Будь-яке розширення функционалу обійдеться недешево.
Вирішити її дозволяє використання сенсорного обладнання. Його можна розмістити на стіні приміщення, що значно економить місце. Окрім того, що ці пристрої, як ми вже зазначали, довговічніші завдяки високому класу захисту, вони мають розширені функції інформаційного кіоска. Важливо також, що сенсорні системи мають великі екрани: наприклад, дисплей інформаційного кіоска може мати до 12 дюймів, а дисплей терміналу – 15-21 дюйм. Це значить, що на екран можна вивести більше інформації, і вона буде значно читабельніша. Окрім цього, сенсорні моноблоки стають додатковим маркетинговим інструментом, адже під час простоїв на його дисплеї можна демонструвати рекламні ролики, сповіщати покупців про актуальні акції і спеціальні бонусні можливості.
Таким чином сенсорне обладнання може використовуватися не лише на класичних складах, але і в магазинах DIY-сегменту, де торгова зала дуже схожа на приміщення складу. В цьому випадку доцільно буде виводити на екран моноблока не лише ціну товарів, вказівку на його місцерозташування і характеристики, але й поради щодо використання. Наприклад, покупець не знає, яким клеєм краще клеїти обрані шпалери або як правильно розвести потрібну шпаклівку. Відсканувавши штрих-код товару, він отримає відповіді на ці запитання.
Отож, ми розповілі про дві найпоширеніші можливості використання, здавалося б, такого вузькопрофільного обладнання як сенсорне обладнання на складі. Можливо, такий вихід за межі традиційного підходу дозволить власникам складів не лише зекономити час і кошти, але й відкрити нові перспекривні шляхи удосконалення роботи свого підприємства, що сприятиме не лише виходу бізнеса на новий рівень, але й перемогам в конкурентній боротьбі.