Рішення для складу
Склад покликаний консолідувати, удрібнювати і комплектувати вантажі в партії, забезпечувати грамотне зберігання товарів, знати де і який товар знаходиться в режимі реального часу, надавати послуги перепакування, відвантаження, перегрупування товарів різних партій і різних розмірів, вільні площі складі здавати в оренду, вести супровідні документи всього циклу.
Оптимальний взаємозв'язок та автоматизація обліку товарів на складі забезпечують надійну і оперативну взаємодію всіх процесів логістики.
За останнє десятиріччя уявлення про ефективний склад кардинально змінилося. В сучасному розумінні товар, що припадає пилом на полицях в очікуванні чергового замовлення – це якщо не злочин, то дороговартісна некомпетентність. Сучасні логістичні сервіси прагнуть скоротити час між датою виробництва і датою споживання. І хоча підвищення ефективності процесів і пов'язаний з цим підхід JIT (точно-вчасно), впливають на суттєве зменшення запасів, все ж склади і проміжні запаси необхідні. Отож, якщо необхідне зберігання продукції, як можна оптимізувати роботу промислових складів?
Як скоротити втрати і знизити витрати на складські операції? Давайте розглянемо деякі ідеї ощадливого виробництва, які можуть бути корисними в оптимізації запасів, скороченні витрат і збільшенні прибутку. Усі ідеї можуть бути розподілені на три основні групи:
- Технічна і технологічна інфраструктура складу (навантажувально-розвантажувальні комплекси, системи зберігання вантажів, підлога, техніка для перевезення вантажів, розташування місць зберігання тощо).
- Організація роботи чи ефективність операційних дій (швидкість обробки інформації і прийняття рішень співробітниками складу, кількість дій та операцій необхідних для отримання вантажу зі складу тощо).
- Системи контролю і координування дій, необхідні для відстежування та ідентифікації вантажів (координація дій між роботою навантажувачів та операторів складу).