Після оновлення версії програмного забезпечення РРО необхідно подати заяву на перереєстрацію РРО в податкову, для того щоб сформувалось нове реєстраційне посвідчення. Перереєстрація РРО відбувається в електронному кабінеті платника податків.
Необхідно звірити дані з форми 20ОПП з даними в реєстраційному посвідченні: вони повинні співпадати, оскільки назва та адреса закладу автоматично підтягуються з даних у формі 20ОПП. Якщо дані не співпадають, необхідно оновити форму 20 ОПП (це робиться до подачі заяви про перереєстрацію, тобто спочатку форму 20 ОПП — далі заяву). Інструкція для заповнення форми 20 ОПП подана нижче.
1. Вибрати центр сертифікації (хто видав ключ), завантажити ключ та ввести пароль до нього, натиснути кнопку “Зчитати” — ключ повинен завантажитись, вибрати клавішу “Увійти”.
2. Після входу в особистий кабінет ліворуч вибрати пункт “Введення звітності”, далі “Створити”.
3. В розділі “Запити” в переліку знайти пункт “Заява про реєстрацiю реєстратора розрахункових операцiй за ф. № 1-РРО” та вибрати його. Нумерація та назва форм може відрізнятись, тому заяву шукати по назві, зазвичай вона на другій сторінці.
Далі з’явиться нова сторінка, де необхідно обрати “Створити”.
Відкривається форма для заповнення заяви. Зразок заповнення подається нижче:
Вибрати Фізична особа-підприємець чи Юридична особа
+ Основний
+ Перереєстрація у звʼязку із ... (вписати причину “Оновлення версії ПЗ”).
1. Контролюючий орган, до якого подається заява: заповнюється автоматично.
2. Дані щодо суб’єкта господарювання: заповнюється автоматично.
3. Дані щодо господарської одиниці: Необхідно звірити дані з форми 20ОПП з даними в реєстраційному посвідченні — вони повинні співпадати., оскільки назва та адреса закладу автоматично підтягуються з даних у формі 20ОПП. Якщо дані не співпадають, необхідно оновити форму 20 ОПП (це робиться до подачі заяви про перереєстрацію, тобто спочатку форму 20 ОПП — далі заяву).
УВАГА!!! Щодо форми 20 ОПП (Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність).
Форма 20 ОПП знаходиться в розділі “Запити” - Повiдомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язанi з оподаткуванням або через якi провадиться дiяльнiсть, форма № 20-ОПП.
Додаток до
Повідомлення
за формою № 20-ОПП
ПАМ’ЯТКА
для заповнення розділу 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність
1. При першому наданні повідомлення зазначаються всі об’єкти оподаткування.
При наступному поданні повідомлення зазначається новий об’єкт оподаткування або об’єкт оподаткування, щодо якого відбувається хоча б одна із зазначених змін.
2. Графа 2 «Код ознаки надання інформації» має значення:
При поданні інформації про новий об’єкт оподаткування у графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування».
У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, зазначається оновлена інформація про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, та у графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».
При цьому в разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється (у графу 2 вноситься значення «6 – закриття об’єкта оподаткування»), у другому – оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого (у графу 2 вноситься значення «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»), при цьому ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється.
3. Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, що оприлюднений на офіційному веб-сайті Центрального контролюючого органу та розміщений на інформаційних стендах у контролюючих органах.
4. Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» – це числове значення, яке складається з коду типу об’єкта оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого самою особою, що складається з 5-ти знаків.
Наприклад:
для кафе ідентифікатор об’єкта оподаткування може бути 24700001, де 247 – код типу об’єкта оподаткування відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, 00001 – внутрішній ідентифікатор, прийнятий особою;
для кіоску – 00200010, де 002 – код типа об’єкта оподаткування відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, 00010 – внутрішній ідентифікатор, прийнятий особою.
5. У разі зміни місцезнаходження об’єкта оподаткування зазначається нове місцезнаходження такого об’єкта.
Графи 6–7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування» заповнюються відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України.
6. У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» зазначається: 1 - будується/готується до введення в експлуатацію; 2 - експлуатується; 3 - тимчасово не експлуатується; 5 - непридатний до експлуатації; 6 - об’єкт відчужений/повернутий власнику; 7 - зміна призначення/перепрофілювання; 8 - орендується; 9 - здається в оренду.
7. У графі 10 «Вид права на об’єкт» зазначається: 1 - право власності; 2 - право володіння; 3 - право користування (сервітут, емфітевзис, суперфіцій); 4 - право господарського відання; 5 - право оперативного управління; 6 - право постійного користування; 7 - право довгострокового користування або оренди; 8 - право короткострокового користування, оренди або найму; 9 - іпотека; 10 - довірче управління майном.
8. На підставі проставленої відповідної позначки в графі 11 здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
9. Графа 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)» заповнюється у разі реєстрації об’єкта оподаткування у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, таким номером є: кадастровий номер - для земельної ділянки; реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна - для нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки; номер кузова транспортного засобу - для легкового автомобіля; номер шасі транспортного засобу - для вантажного автомобіля та причепа; бортовий реєстраційний номер - для суден; реєстраційний знак - для повітряних суден тощо).
Продовження заповнення “Заява про реєстрацiю реєстратора розрахункових операцiй за ф. № 1-РРО”
Контролюючий орган за адресою господарської одиниці вибрати з довідника, клацнувши мишкою на оранжевому полі. Це назва податкової та її код за місцем знаходження господарської одиниці.
Наприклад, якщо це Івано-Франківськ, то шукати і вибирати Івано-Франківську податкову.
Важливо, щоб був прописаний код податкової. Якщо він не заповнився автоматично, то вписати його вручну.
4. Дані щодо РРО: (дані брати з довідки про опломбування - НОВОЇ, яку видали після перепрошивки РРО).
Щоб не вносити вручну всі дані, клацнути на полі “Заводський номер”, вибрати “…”, далі відкриється довідник. Ввести в полі заводський номер РРО, наприклад, КР00001964, і необхідні дані підтягнуться з довідника. Зверніть увагу на наявність нової версії ПЗ, вона повинна співпадати з даними в довідці про опломбування РРО.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Можливий варіант, що при введенні заводського номеру буде написано “Даних не знайдено”, в такому випадку необхідно змінити мову введення на клавіатурі заводського номеру.
Якщо друга квитанція буде червона і в ній буде написано наступне "Документ не прийнято. Екземпляр РРО із вказаною моделлю (модифікацією), закодським номеро, версією програмного забезпечення не зареєстровано. Перевірте правильність введення даних", ТО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ЩО НЕПРАВИЛЬНО ВВЕДЕНИЙ ЗАВОДСЬКИЙ НОМЕР РРО".
Тому завчасно внесіть його правильно. "Код моделі" вводити не потрібно. Правильність введення його можна переврити ось тут
Якщо заводський номер правильно внесений в поле "Серійний номер", то одразу буде видно всі дані за ним, якщо не правильно, то буде написано "Станом на (дата) відсутня інформація за критеріями пошуку".
Вводити номер допоки не введеться правильно і потім скопіювати його в заяву, пробувати різними мовами, тобто українською або англійською.
5. Сфера застосування відповідно до Державного реєстру РРО:
Вибрати з довідника: 1.Торгівля. Громадське харчування. Сфера послуг.
6. Дані щодо книги обліку розрахункових операцій на РРО та розрахункової книжки (в разі наявності):
Заповнюється, якщо є зареєстрована книга. Вписується без пробілів номер пломб книги (остання сторінка книги РРО) .
Кількість аркушів — 40.
7. Дані щодо центру сервісного обслуговування:
Обрати з довідника. Вказується номер договору та дата договору з сервісним центром. Дані — з договору на обслуговування. Дата договору повинна бути актуальною. Якщо є кілька РРО, то необхідно вибрати правильний договір зі списку, оскільки для кожного РРО заключається новий договір.
8. Книга обліку розрахункових операцій не реєструється.
Відмітити позначкою «v» або «+» у випадку, якщо немає зареєстрованої книги обліку РРО.
Якщо є зареєстрована книга, то дане поле залишається не заповненим.
9. Спосіб отримання реєстраційного посвідчення РРО:
(потрібне відмітити позначкою "v" або "+")
Зазвичай реєстраційне посвідчення в будь-якому випадку надходить після успішної перереєстрації у ВХІДНІ документи, звідки його необхідно роздрукувати та підшити до документів.
Також відмітивши позначкою “в Електронному документі” копія посвідчення надійде на вказану електронну пошту.
11. Підписант: проставити позначку "v" підприємець чи представник суб'єкта господарювання.
Необідно також до заяви додати скан-копію (у форматі PDF , PNG , JPG ) або посвідчення в електронному вигляді, уже наявного реєстраційного посвідчення. У випадку, якщо оригінал посвідчення втрачено, необхідно написати заяву в довільному порядку, в якій йтиметься про прохання видати нове посвідчення у зв'язку із його втратою, підписати та завірити печаткою у разі її наявності.
Вибрати “Додати”
Далі необхідно заповнити заяву.
Дата заяви: поточна дата; номер: довільний.
Шапка заяви заповнюється автоматично.
Назва документу - Реєстраційне посвідчення
Номер документу - номер реєстраційного посвідчення (якщо посвідчення втрачено то вписати фіскальний номер РРО)
Дата документу - Дата написання заяви
Далі необхідно знову перейти до головного документу.
Перевірити правильність написання всіх даних, додатково можна ще вибрати пункт «Перевірити», якщо все правильно, зберегти, підписати та надіслати заяву на опрацювання.
Після опрацювання заяви та появи другої зеленої квитанції буде сформовано реєстраційне посвідчення з новою версією програмного забезпечення РРО.
В разі, якщо друга квитанція зеленого кольору, то це означає , що її не прийнято до розгляду , необхідно ще раз її перевірити та надіслати.
Надіслати заяву ще раз можна продублювавши її :