Фіскальна техніка
23 липня 2015 року вступили в силу зміни до Закону про РРО (№ 569-VIII). Закон підписано Президентом.
Основні зміни:
- Звільнені від застосування РРО підприємці 1-ї групи. ФОП платники єдиного податку 2-ї та 3-ї групи оподаткування, незалежно від форм діяльності, звільняються від використання РРО, якщо їх оборот не перевищує 1 млн. грн. за календарний рік. (приблизно 4 тис. грн. за робочий день, з урахуванням 20 робочих днів на місяць). При переході цієї межі, підприємець зобов'язаний використовувати РРО при прийомі оплати готівкою і оплати платіжними картами. У такому випадку використання РРО починається з першого дня наступного кварталу.
- Інтернет-магазини, сфера послуг, HORECA, які не є платниками єдиного податку або належать до третьої групи та досягли обороту в 1 млн.грн., зобов'язані використовувати РРО з 1 липня 2015 р.
- Прийом готівки з метою подальшої передачі — вважається розрахунковою операцією. Тому кур'єри логістичних служб та поштові оператори при доставці товарів з післяплатою зобов'язані використовувати РРО.
- Підприємцям-спрощенцям, не зареєстрованим як платники ПДВ, дозволено не вести товарний облік (тобто не вводити товарні залишки в РРО). Для платників ПДВ вимога залишилась в силі, так само як і вимога відповідності фактичних залишків у касі звітним даним на РРО.
- З 1 вересня 2015 року ДФС може здійснювати контроль за перевищенням обороту в 1 млн. грн.
- Витяг з ЄДР або копія свідоцтва про державну реєстрацію.
- Копія державного акту на приміщення або договір оренди торгового приміщення.
- USB OTG — для підключення 3G/GPRS/EDGE-модема. Використовується для передачі даних через мобільний інтернет.
- Ethernet — для підключення до комп'ютерної мережі LAN / WAN. Використовується для передачі даних по кабельному підключенні до інтернету.
- Комбо — містить обидва метода підключення до інтернету.
Реєстрація в ДПІ
Наші спеціалісти допоможуть зареєструвати, поставити на облік фіскальну техніку в ДПІ.
Перелік документів для реєстрації касового апарату:
Всі копії мають бути завірені вашим підписом та печаткою (або надписом "працюю без печатки").
Що вибрати — касовий апарат чи фіскальний реєстратор?
Різниця між ними в тому, що касовий апарат працює автономно.
Касові апарати дешевші, ніж фіскальні реєстратори.
А фіскальний реєстратор — це частина системи автоматизації обліку.
Фіскальний реєстратор підключається до комп'ютера або POS термінала.
Про передачу даних у податкову службу (модем)
З 1 січня 2014 року всі фіскальні реєстратори і касові апарати зобов'язані здійснювати передачу даних до Податкової служби України. Більше того, з 1 січня 2014 року з продажу вилучено фіскальні реєстратори та касові апарати, що не мають вбудованого модему та електронної контрольної стрічки.
Всі нові фіскальні реєстратори і касові апарати мають вбудовані модеми та електронну контрольну касову стрічку.
Перелік дозволених фіскальних реєстраторів постійно оновлюється, список можна переглянути Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
Опис та основні характеристики фіскальних реєстраторів
Фіскальний реєстратор (ФР) — є частиною POS-системи, яка встановлюється при автоматизації торгівельних закладів, і служить для друку чеків, фіксування торгових операцій та передачі цієї інформації до органів ДПІ. Фіскальний реєстратор не може працювати автономно, без підключення до pos-терміналу чи комп'ютера.
Фіскальний принтер — те ж саме, що і фіскальний реєстратор (ФР).
Фіскальна пам'ять — захищений від зовнішнього втручання різновид електронної пам'яті, що використовується у фіскальних реєстраторах. В ній зберігаються всі торгові операції касового апарату для подальшої передачі до органів ДПІ через модем. Для порівняння, принтери чеків не мають фіскальної пам'яті, але можуть бути використані для друку чеків тільки платниками єдиного податку.
Спосіб друку фіскальних чеків — фіскальні реєстратори використовують термодрук, тому не вимагають заправки фарбою.
Контрольна стрічка фіскального реєстратора — нові ФР підтримують функціонал електронної контрольно-касової стрічки, тому потреба в роздруківці контрольно-касової стрічки відпадає.
Фіскальний чек — документ, що друкується фіскальним принтером (ФР) і підтверджує проведення торгової операції, звіт про яку занесено до фіскальної пам'яті для подальшої передачі в ДПІ. Фіскальний чек містить: номер чека, дату і час операції, фіскальну ознаку — напис «фіскальний чек», іноді логотип виробника фіскального реєстратора, реєстраційний номер контрольно-касової машини (фіскального реєстратора) в органах ДПІ, ІПН.
Модем фіскального реєстратора — в нових фіскальних реєстраторах модем вбудований і служить для передачі даних про торгові операції в органи ДПІ.
Модеми фіскальних реєстраторів поділяються на: