В цьому огляді ми підемо нестандартним шляхом. Будемо говорити не про те, які сканери штрих-кодів існують. І не про те, як вибрати сканер, вивчивши «керівництво з технічних параметрів».
Зробимо по-іншому. Розділимо магазини на три види: маленькі, середні та великі. І розповімо зі свого досвіду фірми-інтегратора "що і чому" ми там встановлюємо.
1. «Маленькі» магазини (сканери від 50$)
В нашому розумінні, «маленький» магазин - це такий, в якому в черзі можуть стояти до 3-х покупців одночасно. Продавець не надто завантажений, тому може використовувати найпростіші «повільніші» сканери штрих-кодів. Такі як Newland HR1250. Дешево і сердито.
Працює як в ручному, так і в автоматичному режимі (підставка-опція). Так, він не дуже швидкий, його треба близько підносити до штрих-коду під певним кутом. Але зате дешевий та надійний. Не зламається.
P.S. Зі сканерами невідомих виробників дешевше 50 $ краще не мати справи. Як показує практика — їх міняють щонайменше раз на рік.
2. «Середні» магазини (сканери від 75$)
«Середній» магазин — одночасно у черзі може стояти до 5 покупців. Тут потрібно щось більш «спритне». Наприклад, сканер штрих-кодів GEOS SD580 2D.
Як бачите, «фішка» цього сканера не в тому, що він «супер-швидкісний», а в тому, що його можна просто поставити на стійці та проносити товар під ним. Швидко і зручно.
Двомірні сканери є вершиной технології розпізнавання штрих-кодів і набувають все більшої популярності. Сучасні бутіки, супермаркети, ресторани і розважальні центри підвищують лояльність своїх клієнтів завдяки використанню мобільних додатків, що дозволяють зчитати QR-код. І тут продавець не обійдеться без 2D-сканера.
P.S. Звичайно, і в «середній» магазин можна купити найпростіший сканер. Але от Ви, як покупець, куди б пішли: там де є довгі черги чи туди, де ви не затримуєтеся біля прилавка касира?
3. «Великі» магазини (сканери від 200$)
«Великий» магазин — одночасно в черзі стоїть від 5-ти покупців. І це не обов'язково супермаркет. З нашого досвіду в «годину пік» стандартний магазин на 2-3 каси площею в 100 кв.м. може на кожній касі збирати по 7 і більше покупців.
Тут продавець працює як на конвеєрі. Тому в такому випадку потрібен багатопроменевий сканер штрих-кодів. Це таке чудо техніки, повз яке товар можна проносити під будь-яким кутом і з будь-якою швидкістю, але штрих-кодом до «обличчя» сканера, він все ж таки не телепат :).
У таких випадках ми рекомендуємо два варіанти.
Перший: це стандартний і надійний сканер, що вбудовується в прилавок. По ньому товар їде, як ковзани по льоду, швидко та зручно. Ось, наприклад, Datalogic Magellan 2300 HS — класика жанру протягом багатьох років.
Другий: використовувати настільний сканер штрих-кодів, такий як Newland FR4080 Koi II. Він теж багатопроменевий та швидкий. Відмінність від першого варіанту в тому, що його не вбудовують в поверхню прилавка, а просто ставлять на підставку. Такий маленький зручний кубік. В кожного магазину своя специфіка, тому вибір настільного або вбудованого сканера залишається за інтегратором. Це вже не ваш головний біль.
Сподіваємось, наш огляд був корисним, і Ви тепер краще орієнтуєтеся в сканерах штрих-кодів, не забиваючи собі голову технічними таблицями. Слідкуйте за нашими публікаціями.