Новий закон про застосування РРО, 4439 д, який прийнятий 01.12.2020 вніс певні зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та вже набув чинності.
Обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій(РРО) для платників єдиного податку другої – четвертої групи (крім ризикових груп - складних побутових товарів, лікарських та медичних засобів та ювелірних виробів) знову відтермінували, і знову на рік — до 01.01.2022 року.
Хто зобов'язаний використовувати РРО?
Законом встановлені граничні обсяги доходів для застосування спрощеної системи оподаткування для першої – третьої груп платників єдиного податку у розмірах мінімальної заробітної плати(МЗП):
- 1 групи – 167 розмірів МЗП
- 2 групи – 834 розміри МЗП
- 3 групи – 1167 розмірів МЗП
Неперевищення, відповідно до кожної групи, обсягу річного доходу - є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування.
РРО НЕ будуть застосовуватися платниками єдиного податку I групи.
Але обов'язкове застосуванням реєстраторів розрахункових операцій є і буде для підприємців 2-4 груп, які перевищили ліміт доходу у 220 мінімальних заробітних плат(МЗП). З 01.01.2021, якщо мінзарплату підвищуть до 6000 грн. - це буде 1 320 000 грн.
Також обов'язкове застосування РРО буде для підприємців, з такими видами діяльності (так звані, ризикові сфери діяльності):
- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я.
У прийнятому законі виключені зі сфер істотних ризиків, такі види діяльності :
- реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 ст. 9 Закону про РРО;
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
А це означає, що підприємцям з цим напрямком роботи можна не використовувати РРО з 01.01.2021, але, знову ж таки, при умові, якщо обсяг річного доходу не перевищить ліміт у 220 МЗП.
-